Яким має бути будинок для постійного проживання

Кожен напевно інтуітивно розуміє, яким має бути будинок для постійного проживання. Він повинен бути достатньо надійним, міцним, з хорошим мікрокліматом всередині, не потребувати особливих умов експлуатації. Матеріали і технологія будівництва повинні бути такими, щоб не займатися дрібними і крупними ремонтами кожного сезону.

Вимоги до будинку для постійного проживання:

 • Будинок має бути достатньо міцним, і прослужити не одне десятиліття;
 • Всередині має бути ідеальний для життя мікроклімат з постійними показниками температури і вологості;
 • Стіни мають бути забезпечені хорошою шумоізоляцією;
 • Слід попіклуватися і про теплоізоляцію. Таку будівлю простіше опалювати, і зберігати постійну температуру в зимовий період;
 • Важливий показник і вологостійкості об’єкту. Це збереже житло від зайвої сирості.
 • При підготовці до будівництва важливо враховувати всі перелічені критерії.

З чого будувати будинок для постійного проживання.

Від вибору матеріалів залежить довговічність будинку, вартість його зведення і вартість його утримання. Бо саме основний матеріал будівництва – цегла, дерево, каркас, керамобетон и інші – визначає тип фундаменту, необхідність у додатковій теплоізоляції, і навіть можливий час на усадку стін, якщо мова йде про зруб

Кожен матеріал має свої переваги і недоліки. І відповідно кожен забудовник, у відповідності до власних пріоритетів і вподобань, вибирає з чого йому збудувати будинок для постійного проживання.

Цегла.

будинки з цегли

Споруди з цегли – масивні і довговічні конструкції. У такої будівлі є ряд переваг:

 • Вона може прослужити довго;
 • Цегла – морозостійка;
 • Висока міцність споруди;
 • Звичний для більшості зовнішній вигляд.

Цими плюсами можна охарактеризувати усі будівлі з каменю. Такі стіни абсолютно не піддаються гниттю (за умови відсутності вологи), вас не потурбують гризуни і комахи. Будинок має низький рівень пожежної небезпеки.

Але у будинків з цегли і каменю є суттєві недоліки. Властивість цегли – висока теплопровідність. Це означає, що опалювати такий будинок в холодні часи – достатньо проблемно і дорого. Потрібні хороша система опалення і додаткове утеплення стін. А це в свою чергу – фінансові вкладення. Все частіше цеглу використовують лише для облицювання стін.

 Камінь – важкий матеріал. Він вимагає дуже масивного фундаменту. А це теж значні фінансові затрати. Та і сама цегла коштує недешево. Це один з найдорожчих матеріалів.

Бетонні блоки

будинки з бетонних блоків

Бетонні блоки поступово витісняють цеглу з її лідерських позицій у «кам’яному будівництві». Це більш сучасний, дешевий і технологічний матеріал. Крім цього, один блок заміняє від 4 до 14 цеглин. А це значно скорочує терміни будівництва.

Бетонні блоки значно легше цегли і каменю. Тому ви зможете звести трішки полегшений фундамент і трошки з’єкономити. Матеріал блоків не підвладний гниттю. Йому властивий низький рівень пожежної небезпеки. Ймовірність потрапляння комах і гризунів – доволі низька.

Матеріал має також суттєві мінуси. Практично кожен вид блоків крихкий. Йому властива низька вологостійкість і  шумоізоляція. І будинок з бетонних блоків потребує зовнішнього і внутрішнього оздоблення, і дотримання суттєвих технологічних нюансів при будівництві.

Дерево

будинки з дерева

До  дерев’яних будинків відносять будинки з бруса.

Не зважаючи на те, що будинок дерев’яний, він є важким і потребує міцного фундаменту.

Такі будинки з бруса будують як правило без спеціальної будівельної техніки. Його можна збудувати за короткий проміжок часу. Якщо вам подобається естетика натуральної деревини, вам може навіть не знадобитися зовнішні і внутрішні оздоблювальні роботи.

Плюси бруса:

 • Екологічний чистий матеріал;
 • Естетика дерев’яного будівництва;
 • Короткі терміни зведення;
 • Довгий строк служби;
 • Будівництво можливе протягом всього року;
 • Позитивні властивості деревини.

Брус має і власні недоліки.

 • Дереву властиве гниття, комахи, гризуни. Це в свою чергу вимагає правильної обробки спеціальними розчинами. У випадку неклеєного бруса це може стати проблемою, оскільки відповідні розчини вогнебіозахисту можуть не просочуватись на всю товщину деревини.
 • Високий рівень пожежної небезпеки. Дерево – горючий матеріал, і при контакті з повітрям (киснем) стає матеріалом, що сильно підтримує горіння.
 • Будинки з брусу можуть давати усадку, яка може затягнутись на декілька місяців.
 • Потрібна додаткова теплоізоляція.
 • Такі будинки дуже сильно виснажують ліси. Для будівництва будинку на 120м2 потрібно використати 60-70м3 деревини.

Каркас

каркасний будинок

Сьогодні ця технологія використовується в усьому світі. В першу чергу це пов’язано з можливостями досягнути високих показників енергоефективності, і швидкого зведення.

Така споруда як не дивно, теж довговічна. Принаймні точно прослужить не менше 60-70 років. А це немало. Це найдоступніший тип житла з усіх перелічених

Окрім високих показників енергозбереження і швидкості зведення, каркасний варіант має ще ряд додаткових переваг – не потребує усадки, мінімальні витрати на оздоблення і фундамент, екологічні матеріали.

До недоліків можна віднести необхідність у забезпеченні достатнього повітряного обміну, оскільки такий будинок має так звану властивість термосу. Якщо в нього запустити тепло, там буде тепло досить довго. І навпаки. Тому така «вада» вирішується влаштуванням системи вентиляції.

На сьогоднішній день каркасна технологія є дуже привабливою, в основному за рахунок високої швидкості зведення, і низької вартості подальшого утримання і експлуатації такого будинку. Як приклад – каркасні будинки в проектах від  ТК Стандарт.

Як вибрати будинок для постійного проживання

Вибір будинку для постійного проживання – відповідальне і дуже індивідуальне рішення. Ринок запропонує вам величезний вибір технологій і матеріалів. Звісно, для багатьох визначальним фактором стане ціна готового житла. Але важливо пам’ятати про вартість утримання будинку, тобто – про енергоефективність, оскільки в наш час це дуже важливо.

Перед забудовою або придбанням готового будинку, обов’язково проконсультуйтесь з спеціалістами, як вибрати будинок для постійного проживання.

Вибір будинку і матеріалу може залежати не тільки від фінансової складової і технічних характеристик, але і від ландшафту вашої ділянки. Всі ці моменти підкажуть, який будинок для постійного проживання побудувати у вашому конкретному випадку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *