На сьогоднішній день ринок пропонує великий різновид підлоги для житлових приміщень. Найпопулярнішим на наш день є підлогове покриття з дерев’яною текстурою. Тут перед власниками будинку постає вибір – паркет з натуральної деревини чи ламінат з імітацією дерева?
Основними критеріями вибору покриття є:
- вартість;
- якість;
- довговічність.
Домовласники з обмеженим бюджетом, які хочуть отримати недорогий, але водночас привабливий інтер’єр приміщення обирають ламінат.
Однак, слід зауважити, що такий матеріал має невелику довговічність – всього 7-8 років. Але в цьому є і свої переваги, адже власники будинків можуть оновлювати свій інтер’єр кожні декілька років, всього лиш замінивши ламінат. Тим більш з кожним роком на ринку з’являється все більше цікавих дизайнерських рішень для підлоги.
Паркет і паркетна дошка є більш надійними та легко піддаються реставрації. Солідному будинку з дорогими та масивними меблями, вишуканими творами мистецтва, інтер’єром, оформленим в класичному чи універсальному стилі більше пасуватиме підлога з натуральної деревини.
Будинок, який споруджений на десятиліття потребує і відповідного підлогового покриття. Особливо, якщо споруда велика, то заміняти підлогу кожні пару років буде не дуже раціонально і зручно.
Вибір матеріалу для підлоги залежить не тільки від стилю оселі, але й від інших факторів:
- інтенсивності переміщення по підлозі:
- наявність вологи;
- наявність абразивних забруднень (наприклад, піску).
Ставити паркетну дошку чи паркет в передпокої – не дуже доцільно, а от стійкий ламінат може ідеально замінити керамічну плитку. Врахуйте те, що ламінат швидко псується під впливом води. Тому якщо оселя не має надійного захисту від бруду, краще не ризикувати з ламінатом, а вибирати надійніший матеріал.
Паркет та ламінат, зазвичай, не використовують на кухнях та в санвузлах, оскільки ці приміщення відрізняються наявністю вологи й абразивного сміття. Таке підлогове покриття чудово підходить для спалень, вітальнь та дитячих кімнат. Вибір підлоги в останньому випадку залежить не тільки від дизайну інтер’єру, але й від характеру дитини, яка там мешкає. Якщо дитя досить темпераментне, то бюджетний ламінат – це саме те, що потрібно. Якщо дитина його попсує, його легко можна замінити на новий, а от заміна паркету потребує більше часу, роботи та грошей.
Як вибрати хороший ламінат
Незважаючи на свою дешевизну порівняно з паркетом, ламінат має свої переваги – він є стійким до стирання. Це пояснюється багатошаровою структурою матеріалу, яка складається із:
- нижнього шару, виготовленого з паперу просоченого спеціальною меламіновою смолою чи пластику;
- середнього шару з деревоподібних плит, якій мають середню або високу щільність;
- верхнього шару, який роблять з паперу просоченого спеціальною меламіновою чи акриловою смолою або плівки.
Деякі ламіновані панелі мають зручну систему кріплення «паз-гребінь», яка дозволяє монтувати їх швидко і надійно – це листки довжиною 80-260 см та шириною 15-40 см. Гарантія такої ламінованої підлоги поширюється на 10-15 років. При виборі покриття ознайомтесь з рекомендаціями щодо експлуатації ламінату та зверніть увагу на клас виробу.
В продажі є три типи ламінату для житлових будинків, які відрізняються інтенсивністю навантаження:
- невелике (21 клас);
- середнє (22 клас);
- високе (23 клас).
Для підлоги в громадських місцях виробники пропонують чотири класи ламінату: 31, 32, 33 і 34 класу. Перші два класи часто застосовують для облаштування у житлових приміщеннях.
На що звернути уваги при виборі паркетної дошки та паркету
Основні переваги підлоги з натуральної деревини – довговічність та екологічність. Термін експлуатації такого покриття в середньому становить 30-50 років.
Власники приватних будинків можуть вибрати для кімнат класичний і штучний паркет з окремими дерев’яними планками або широку паркетну дошку з багатошаровою будовою, яка зроблена за тією ж аналогією, що ламінат (довжина 80-260 см, ширина – 12-42 см).
Паркетна дошка має таку структуру:
- перший шар виготовлений з фанери;
- другий – з дерев’яних дощечок хвойних порід (ялина, сосна, ялиця);
- третій – це цінні типи деревини, які покриті лаком та спеціальними оліями.
Штучний паркет, виготовлений з дорогих дерев’яних порід, – це ексклюзивне рішення, яке для кожного випадку буде індивідуальним. В приватних інтер’єрах найчастіше використовують паркетну дошку. Завдяки своїм розмірам, вона дуже зручна в монтуванні та укладається набагато швидше, ніж паркет. Крім того, після облаштування її не потрібно додатково обробляти та лакувати, адже все буде готовим наперед!
Стійкість та експлуатаційні якості паркетної дошки залежать від верхнього декоративного шару (його товщина зазвичай складає 5-6 мм). При виборі покриття зверніть увагу на породу дерева та характеристики захисту. Паркетні дошки з верхнім шаром до 1 см не є надійними.
Для того, щоб збудувати комфортне і надійне житло, в якому буде приємно знаходитися, доведеться докласти чимало зусиль, але воно того варте, адже будинок створюється на десятиліття! Довіряйте свій дім надійному забудовнику.