Кожна технологія будівництва має право на життя. Кожна людина вибирає ту чи іншу технологію для свого будинку, оцінюючи їх (технології) за різними критеріями. Комусь важливо щоб будинок був дуже міцним і витримував гарматний вистріл. Хтось хоче жити у красивому будинку “не як у всіх”. Дехто навпаки, не хоче виділятись серед інших і будує як усі – з цегли чи газоблоків. Проте, у сучасному світі все більше людей переймаються питанням енергоефективності. Адже збудувати – це одне, а вартість утримання будинку – зовсім інше.
Детальніше про технологію каркасного будівництва
Каркасні будинки ще з давніх давен завоювали прихильність людей в багатьох країнах світу.
Для прикладу в Фінляндії, Британії, Німеччині, Японії, країнах Північної Америки щороку будується більше 2-ох млн. каркасних будинків.
Каркасні технології в світі популярні вже більше п’яти століть. За цією технологією будувались і продовжують зводитись не тільки приватні будинки, але й великі, на три-чотири поверхи багатофункціональні будівлі.
Каркасні будинки будуються на основі каркасу з деревини. Утеплювачами при будівництві дерев’яного каркасу можуть бути мінеральна вата, базальтова вата, “Ековата” (целюлоза), пінополістирол або пінополіуретан, а також старовинні екологічні утеплювачі на кшталт камиша, тирси, соломи, коноплі тощо. Варіанти внутрішнього і зовнішнього оздоблення різноманітні, і обмежуються лише уявою і фантазією замовника.
Порівняння теплотехнічних характеристик будинків, збудованих за різними технологіями
Сучасні будинки за технологіями ТК-Стандарт не тільки нічим не поступаються “класичним” будинкам з цегли чи бетону в надійності і довговічності, але й мають цілу низку беззаперечних переваг:
1. Каркасні будинки не виснажують довкілля.
- Основний матеріал каркасного будинку – деревина, що є відновлюваним ресурсом. Для каркасного будинку площею 120 м2 потрібно приблизно 20 м3 деревини, що становить приблизно 30 хвойних дерев віком 30-35 років. Служить каркас будинку щонайменше 100 років. Отже, за умови правильного лісового господарства майбутні покоління також матимуть з чого будувати житло.
- Для того, щоб збудувати будинок з бруса на тих самих 120 м2 потрібно 60 м3 деревини, або 90 дерев. Тепер можна помножити цю цифру на кількість будинків що будується щорічно і ми отримаємо катастрофічний результат.
- Говорити про екологічність будинків з цегли чи блоків взагалі не варто. По-перше – основні матеріали для таких будинків випускаються в промислових масштабах, а промисловість ще ніколи не була дружньою до довкілля. По-друге – сировина для виробництва будматеріалів не є відновлюваною. Жоден кар’єр сам по собі ніколи не відновиться, по всьому світу є безліч виснажених та закинутих кар’єрів. По-третє – такі будинки, є абсолютно не енергоощадні без додаткового утеплення.
2. Швидке зведення і відносно низька собівартість.
- Завдяки технологіям ТК-Стандарт усі елементи каркасу та більшість елементів оздоблення заготовлюються на виробництві, що суттєво зменшує час проведення робіт на об’єкті.
- При будівництві каркасного будинку не використовується габаритна техніка, яка є дорогою в експлуатації. Роботи виконують всього 4 кваліфікованих працівники. Це все і дає значну економію коштів у порівнянні з іншими методами будівництва.
3. Мала ймовірність пошкодження будинку внаслідок конструктивних помилок чи рухів ґрунту.
- Важкі кам’яні будинки можуть давати нерівномірну осадку і сильно залежать від пучення/просідання ґрунту та конструктиву, що чинить супротив.
- Велика вага кам’яних будинків може спричинити їх руйнування у випадку конструктивних помилок.
- Низька вага каркасних будинків разом з дуже жорсткими вузлами конструкцій (розкоси, поперечки, плити OSB) дозволяє зводити об’єкти, що практично не підлягають руйнації.
- Крім того, у відповідності до стандартів компанії, кожен елемент конструкції каркасного будинку в обов’язковому порядку прораховується на міцність, що в принципі унеможливлює ризики подібного характеру.
- Історія не пам’ятає жодного випадку обвалу каркасного будинку, проте важкі будівлі, з різних причин падають досить часто, що призводить до трагічних наслідків.
4. Всесезонність будівництва, і оздоблення об’єктів.
- Технології ТК-Стандарт дозволяють швидко і якісно зводити об’єкти навіть взимку, починаючи від монтажу фундаменту, закінчуючи оздобленням.
- Кожен елемент конструкції проходить усі стадії обробки (торцювання, антисептикування, нарізання, шліфування, фарбування, скручування) прямо на нашому виробництві. На об’єкт приїжджають готові до монтажу елементи і конструкції.
5. Легкість конструкцій не потребує масивного фундаменту.
- Частиною технології ТК-Стандарт є фундамент на гвинтових палях. Такий вид фундаменту є більш ніж достатнім для каркасних будинків і відповідає усім вимогам. Крім того, це дозволяє влаштовувати фундамент навіть взимку. Сучасний фундамент на гвинтових палях не тільки міцний і надійний, але й довговічний.
6. Каркасний будинок – енергоефективний.
- Взимку, каркасний будинок дуже легко підігріти до комфортної температури, оскільки він має високу теплоємкість стін і перекриття і високий рівень теплового захисту.
- В основі усіх світових практик з будівництва енергоощадних та енергопасивних будинків лежить каркасна технологія будівництва. Нюанси можуть бути лише в способі та матеріалі утеплення.
7. Можливість створювати найрізноманітніші архітектурні форми.
- Технології ТК-Стандарт передбачають будівництво будинків різноманітної форми (круглі, спіральні, купольні тощо). Ми не обмежуємо фантазію наших замовників і не прагнемо будувати усім одне і те саме. Навпаки, нам завжди цікаво створювати нові цікаві проекти і втілювати їх.
8. Пожежостійкість.
- За бажанням замовника елементи каркасного будинку можна обробити пожежозахистом, що дасть додатковий час для евакуації під час пожежі.
- На відміну від будинків з бруса, в каркасному будинку дерев’яним може бути лише каркас. Зараз на ринку існує безліч негорючих матеріалів для зовнішнього та внутрішнього оздоблення, використавши які, ми залишаємо деревину невидимою в середині стіни. Ймовірність загоряння в стіні, де немає повітря – рівна нулю.
9. Будинок, що дихає.
- Правильні конструкції каркасних будинків за технологіями ТК-Стандарт, з використанням гідро і пароізоляції, матеріалів зовнішньої обшивки і відповідного типу утеплення (мінеральна вата, Ековата, тощо) дозволяють створювати паронепроникні стіни, що дає ефект “будинку, що дихає”. Дихаючі стіни видаляють надлишкові вологу з будинку без провітрювання і тепловтрат, що створює комфортний мікроклімат.