Наскільки вогнестійкий каркасний будинок
Наскільки вогнестійкий каркасний будинок

Наскільки вогнестійкий каркасний будинок

Власники квартир у багатоповерхівках все частіше тікають від міської метушні за місто та будують каркасні будинки. При спорудженні такого дому варто подбати про різні нюанси, від яких залежить надійність і комфорт житла загалом. Питання: «Як забезпечити вогнестійкість в будинку?»  є особливо актуальним для каркасних домів. Найчастіше для їх зведення використовуються дерево – матеріал, який не є вогнестійким. Однак, завдяки прогресивним технологіям, навіть дерев’яний каркас можна зробити стійким до пожеж.

Як забезпечити вогнестійкість в будинку?

Цегляні будинки можуть легко протистояти пожежам, а от ті, які споруджують з дерева та інших матеріалів, потребують додаткового захисту.

Способи підвищення вогнестійкості будинку:

  • Обробка стін та покрівлі будівлі спеціальним вогнебіозахистом.
  • Використання вогнестійкого OSB і гіпсокартону для внутрішньої обшивки стін.
  • Залучення професіоналів для того, щоб надійно змонтувати протипожежні системи. Від цього залежить безпека дому в майбутньому.
  • Дотримання між двома каркасними будинками відповідної пожежобезпечної відстані. Якщо цегляні будинки можна розміщувати близько один до одного, то каркасні – навпаки.

Спеціалісти перед спорудження каркасного будинку обробляють деревину спеціальною рідиною – антипіреном, яка є стійкою до вогню. Засоби, які хімзаводи виробляють для покращення стійкості будинку з каркасу до пожеж, є повністю безпечними для людей, якщо дотримуватися всіх правил використання вказаних в інструкції.

Стіни каркасної споруди утеплюють матеріалами, які мають високу вогнестійкість:

  • мінеральна вата;
  • еко вата;
  • керамзит;
  • пінополіуретан;
  • та інші.

Показник вогнестійкості каркасних конструкцій

Ще на етапі вибору проекту майбутнього будинку за каркасною технологією потрібно звернути увагу на те, наскільки конструкції  є вогнестійкими. Тобто, скільки часу вони здатні витримувати вплив вогню, не порушуючи свої експлуатаційні можливості.

Від рівня цього показника залежить час на гасіння та евакуацію мешканців дому. Чим стійкіша конструкція, тим більше шансів, що у випадку пожежі вона збережеться в цілості та ніхто з жителів не постраждає.

Стіни з обшивкою OSB і гіпсокартону здатні протистояти вогню від півгодини до години часу. Виробники будівельних матеріалів вказують цю інформацію у відповідних нормативних сертифікатах. Компанія ТК_Стандарт рекомендує обирати тільки якісну і сертифіковану продукцію для будівництва каркасних споруд, щоб завжди бути впевненими у своїй безпеці.

Протипожежні норми для будинків з каркасною технологією

Ті, хто придбали чи вирішили збудувати каркасний будинок, задаються питанням про те, які існують норми пожежної безпеки для каркасних будинків. Вони абсолютно не відрізняються від правил пожежної безпеки для дерев’яних осель. Їх необхідно врахувати ще на етапі проектування житла.  Отже, на що слід звернути уваги при спорудженні каркасного дому, щоб бути впевненим в його безпеці:

  • використовуйте для монтажу електропроводки тільки проводи з подвійною ізоляцією;
  • не нехтуйте системою автоматичної пожежної безпеки;
  • здійсніть ізоляцію перекриття, підлоги та стін від займання вогнем;
  • встановлюйте систему опалення та електрозабезпечення тільки після затвердження проекту відповідними службами.

Компанія ТК_Стандарт надає повний комплекс послуг по зведенню та проектуванню. Вогнестійкість будинку – одне з основних питань, до якого слід підходити уважно та відповідально. Ми допоможемо Вам розробити якісний проект з врахуванням всіх правил пожежної безпеки та збудуємо дім, де завжди буде тепло, затишно і надійно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!