Зведення приватного будинку за каркасною технологією – найбільш економічно вигідний варіант спорудження індивідуального житла. Така інвестиція є набагато перспективнішою, ніж покупка готової будівлі чи покупка квартири у багатоповерхівці.
Приватний каркасний будинок за такою самою ціною як квартира у багатоповерхівці буде мати площу як мінімум в два рази більшу. Зведення оселі за каркасною технологію потребує як мінімум три-чотири місяці, а на те, щоб спорудити і здати в експлуатацію багатоповерхівку необхідно чекати приблизно 1-2 роки.
Від чого залежить вартість будинку за каркасною технологією?
Каркасні будинки відрізняються низькою вартістю. На це впливає декілька факторів:
- Невелика товщина каркасних стін та її мала вага. Цегляна стіна важить в десятки разів більше, ніж дерев’яна каркасна. Завдяки цьому будинки за каркасною технологією не потребують міцних та дороговартісних фундаментів, а облаштування фундаменту дому займає левову частку витрат на все будівництво.
- Каркасні будинки бувають різної комплектації. Найдешевший варіант передбачає спорудження тільки коробки будівлі, без покриття, вікон і дверей. Однак, домовласникові все одно доведеться витратити додаткові кошти на самостійне облаштування будинку у майбутньому.
- Каркасна технологія є дешевшою, ніж, наприклад, будівництво будівель з СІП-панелей. Хоча СІП-дім зводять швидше за каркасний, він в результаті виходить дорожчим через немалі витрати на заводське виготовлення тришарових стін. Та й екологічні якості СІП-панелей є набагато нижчими, ніж у каркасних.
Стандартний каркасний будинок всеодно дає можливість зекономити. З’ясуємо, коли економія буде виправдана, а коли від неї краще відмовитися.
Коли економія буде зайвою
Коли люди хочуть зекономити, то, зазвичай, вибирають дешевші матеріали для зведення дому. Однак, такий підхід – помилковий, адже є й інші шляхи для бюджетного будівництва, які не вплинуть на якість та надійність споруди в майбутньому.
В деяких випадках стандартні будівельні матеріали можуть бути досить дешевими, тоді такий вибір буде виправданим. Наприклад, коли каркас виготовляють з недорогого клеєного бруса, а не з деревини високої вартості. Або обшивають стіни класичними ОСП-плитами, які коштують менше, ніж ЦСП-панелі.
Однак, є й нераціональна економія:
- використання склопакетів замість якісних енергоефективних вікон;
- купівля недорогої деревини, яка може бути погано висушена;
- утеплення стін пінопластом невеликої товщини.
Така економія в майбутньому може спровокувати ще більші витрати. Бюджетні будинки не є такими надійними як ті, що виготовлені із високоякісних матеріалів. З часом вся економія може почати проявлятися в обсипанні та намоканні стін, порушенні їх геометрії тощо.
Не слід економити на екологічності та якості матеріалів для спорудження каркасного будинку, адже тільки в такому випадку можна бути впевненими у їхній надійності та довговічності.
На чому можна заощадити
Досвідчені забудовники знають ефективні способи зниження кінцевої вартості житлового об’єкту, не ризикуючи якістю та надійністю готової споруди. Наприклад, щоб заощадити, можна замовити дешеві оздоблювальні матеріали.
Замість дорогої декоративної штукатурки використовують дерев’яний фальш-брус чи пластиковий сайдинг, а металочерепиця чудово заміняє бітумну черепицю.
Для суттєвішої економії коштів можна спростити проект будинку. Наприклад, зробити менше кімнат та внутрішніх перегородок, а замість другого поверху збудувати мансарду. Також можна зменшити висотку поверху. Навіть кілька десятків сантиметрів дозволять помітно зекономити.
Отже, якщо у Вас є мрія мати власний дім та втекти з шумної багатоповерхівки у свій затишний куточок, для цього не завжди потрібно багато грошей. А в особливо критичних ситуаціях Ви вже знатимете, як можна зекономити на каркасному будівництві.