Каркасна технологія будівництва набирає шалених обертів на сучасному ринку нерухомості, а найбільше її використовують для спорудження приватних домів. В Україні каркасна технологія будівництва доволі нова, а за кордоном її активно використовують вже давно. Останні 10-12 років українські забудовники почали частіше зводити каркасні будинки.
Статистика будівництва за каркасною технологію на іноземному ринку
Каркасне будівництво зародилося в Скандинавії понад п’ять століть назад. З часом вона успішно розвинулась на Заході. На сьогоднішній день, згідно зі статистикою міжнародного агентства Gordon Rock, 90%американських та канадських приватних будинків споруджують за каркасною технологією.
У Новій Зеландії каркасне будівництво обирають 85% власників приватного житла. У Скандинавії та Японії каркасні оселі займають 45% . У Фінляндії такий тип будівництва тільки починає розвиватися. Котеджі, зведенні за даною технологією, високо ціняться в країні та відносяться до елітного житла.
Перспективи розвитку
Переглянувши статистику, можна впевнено зробити висновок, що каркасне будівництво тільки починає набирати обертів на ринку. Популярність цієї технології можна пояснити її якістю та надійністю.
Спеціалісти стверджують, що в майбутньому каркасні будинки стануть найкращим варіантом для приватного житла.
Переваги каркасного будівництва
Дана технологія зведення приватних осель має безліч плюсів:
- Доступна вартість. Спорудження будинку для 3 осіб становитиме від 33 до 40 тисяч доларів.
- Висока якість житла: екологічність, надійність, енергозбереження тощо.
- Можливість індивідуального планування.
- Швидкі терміни реалізації (два-три місяці).
Завдяки всім цим ключовим якостям каркасних споруд, таке житло користується неабиякою популярністю за кордоном.
Традиційні цегляні та брусові будинки відходять в минуле, а каркасне будівництво є чудовою їм альтернативою. Завдяки цій технології можна за короткий термін отримати власний комфортний будиночок десь за містом та назавжди забути про тісні галасливі багатоповерхівки. А найголовніше – це не потребує значних часових затрат.
Каркасне будівництво в Україні
На українському ринку каркасна технологія будівництва виникла доволі недавно, однак вже встигла завоювати прихильність багатьох українців, адже надійне, затишне і комфортне житло – мрія кожного.
Факти свідчать, що на нашому ринку каркасні споруди появились понад 10 років назад. Вони не одразу завоювали прихильність людей, які звикли до традиційного цементного фундаменту та цегляних стін.
Сучасний каркасний будинок викликав деяку недовіру, адже він зводиться швидко і просто. Однак з часом все більше власників приватних осель переконуються в тому, що каркасна технологія – це найвдаліше рішення будови.
Сучасні українці вибирають каркасні будинки
На сьогоднішній день в Україні ситуація змінилася. З кожним роком зведення будинків за новою технологіє збільшується на 15-20%. Спеціалісти в сфері будівництва прогнозують, що ця цифра зросте ще більше, адже ринок постійно розвивається, а забудовники пропонують своїм клієнтам все більше цікавих пропозицій.
В останні роки каркасне зведення домів все частіше використовують при спорудженні котеджів. Це робить заміський будинок доступним для кожного, а попит на котеджі економ-класу постійне росте.
Якщо раніше котеджний будинок десь за містом чи на його околиці собі могли дозволити тільки заможні люди, то в наш час ця можливість стала доступною і для сімей з середнім доходом.